Може мій чоловік - гей?

Ніколи не думала, що зіткнуся з такою проблемою, це просто якесь божевілля. Чоловік радить мені знайти собі коханця. Отак прямо й сказав! Ви можете собі уявити?!

Ми у шлюбі десять років, все у нас було добре. Але два роки тому в чоловіка раптово почалися проблеми з потенцією. Він мене не хоче! Спершу вигадував, що втомився, або вдавав, що спить. Востаннє ми були близькі сім місяців тому. Я підлещуюся до чоловіка, цілую, намагаюся збудити. Але він мене відштовхує, каже, що не хоче інтиму. А я не розумію чому. Адже нам було так добре усі ці роки.

Я плакала. Він пояснив: "Проблема не у тобі, а в мені. Ти гарна, розумна, порядна. Знайди собі когось або навіть виходь заміж: ..."Я сказала, що розлучення не буде, бо люблю його. Тоді він відповів, що будемо жити заради дітей: їх у нас двоє, віком п 'ять і три рочки.

Я терпіла, не дорікала. Сподівалася, що все налагодиться. Можливо, чоловікові потрібен час, щоб знову зявилося бажаня. Але минають дні, місяці, а між нами нічого немає. Правду кажучи, я навіть наважилася переспати з іншим. Зробила це, мабуть, із помсти, нічого чоловікові не сказала. Ме мені не стало краще від цього. Я не хочу іншого чоловіка, я хочу свого. Я хочу, щоб все було так, як колись. Але де там! Підхожу до нього, обіймаю, кажу, що люблю, намагаюсь поцілувати, а він відсахується і роздратовано каже, щоб дала йому спокій.

Я вже навіть думаю: може, мій чоловік гей ? Бо дуже на те скидається. Але боюся його про таке запитати. І ще я думаю: якщо він гей, то чому ж тоді перші вісім років я цього не знала, не помічала нічого підозрілого ?Унас все було дуже добре.

Допоможіть порадою, я дуже його люблю і не знаю, що робити.
Тетяна Д., м. Вінниця

ОБГОВОРЮЄМО

• Марина Пацай, технолог, 38 років:

—Я думаю, що нетрадиційна орієнтація після десяти років життя з однією жінкою і народження двох дітей — це якось дивно. Звісно, все буває, і все-таки... Важливо інше: хай якими "тарганами" забита голова вашого чоловіка, жити "просто так, заради дітей" не вдасться. Ви вже майже зневірилися, а що буде далі? Чоловік не просто відмовляється від сексу, він виказує роздратування, фізичну неприязнь, принижуючи вас. Скоро ваші стосунки переростуть у ворожнечу. І як у таких обставинах ви думаєте разом виховувати дітей? Звичайно, їм байдуже, що відбувається за зачиненими дверима спальні мами і тата. Однак брак інтиму не може не позначитися на вашому спілкуванні. Хочете, щоб діти стали свідками ваших скандалів?

Я думаю, що варто розлучитися, доки ви ще не зненавиділи одне одного і можете спокійно спілкуватись. Це не так легко зробити, якщо ви любите свого чоловіка. Але всім буде тільки гірше, коли все одно дійде до розлучення, а ви на той час уже будете ворогами. То чи не краще розстатися друзями?

• Римма Журавльова, дизайнер інтер'єру, 41 рік:

— Я думаю, що у вашого чоловіка хтось є. І це не чоловік, а таки жінка. Мабуть, у них не просто романчик, він сильно закохався.

Чому тоді не йде від вас? Причин може бути кілька. Насамперед ця жінка може бути заміжня і не хоче кидати свого чоловіка. їй підходить, скажімо, старший заможний чоловік і молодий коханець. Або ж вона вільна, але не поспішає створювати сім'ю. Може, ваш чоловік утримує її, дарує дорогі речі, і тому вона його тримає біля себе. Але не відповідає йому взаємністю, просто використовує і тим часом придивляється до інших. Є такі жінки, ви ж знаєте. Заміж не прагнуть, дітей не хочуть, але з одруженими чоловіками романи крутять, бо "він класний у ліжку" або "він дає мені гроші". Одне слово, не чекає вона його з відкритими обіймами. І він злоститься, переживає і починає тихенько ненавидіти вас.

Може бути і таке, що він кохає іншу, і вона його кохає, але чоловік боїться йти від вас. Це, до речі, типова ситуація для багатьох чоловіків. Він звик до дому, до своїх речей, і до вас (як до предмета інтер'єру). Непросто отак ураз взяти і все зруйнувати, піти у невідоме плавання. І в цій ситуації він чекає рішучого кроку від вас. Це ж, крім усього, зручно: я не кидав жінку з дітьми, вона сама пішла від мене, ще й підгулювала! Гарний аргумент для родини і друзів, чи не так?

Тобто ваш чоловік воліє любощі з іншою, з якою йому краще. І там шукає втіхи, а вдома хоче мати смачний обід, чисті сорочки, чемну хатню робітницю у вашій особі. І допоки ви ламаєте голову, чи чоловік не гей, він улаштував своє життя так, що спить з однією, а живе з іншою, не виконуючи подружнього обов'язку.

Чи варто зберігати таку сім'ю? Висновок робити вам, бо не все так просто. Якщо ви його любите, а з коханкою він не має жодного шансу, то чому б і не повоювати за чоловіка? Але якщо така ситуація для вас неприйнятна, то краще розлучитися і не марнувати час: і ваш, і його.

• Лідія Цибрівська, медсестра, 29 років:

— А чому всі відразу вирішили, що проблема або в орієнтації, або в іншій жінці. Гадаєте, без когось збоку таке збайдужіння неможливе? Ще й як можливе!

Як давно ваш чоловік був у лікаря, проходив обстеження? Чому вам не спало на думку, що він, може, просто хворий. На що? Та на що хоч! Проблеми з потенцією можуть бути спричинені хворобами нервової системи, серця, нирок, врешті пухлинами. Я вже не кажу про психічні розлади: ми живемо у важкий час, стреси накопичуються, просвітку не видно. І не здивуюсь, якщо у вашого чоловіка невроз або початок психозу. У нас в лікарні був випадок: привезли 34-річного хлопця з інфарктом, ледве його врятували. А жінка в коридорі плакала, казала, що він останні півроку постійно жалівся на втому. Не спав з нею. А вона підозрювала, що в нього коханка, зчиняла істерики. І довела... Ще один варіант у вашому випадку: заразні хвороби. Він міг скочити у гречку, заразитися сифілісом, герпесом, гепатитом С, навіть ВІЛ. Ця версія для мене, як для медика, найбільш імовірна. І тепер він боїться вас інфікувати. Ось і відмовляється від сексу. А що розуміє — його хвороба невиліковна і небезпечна для вас, то й просить знайти іншого, не псувати собі життя. Якщо ви свого чоловіка справді любите, то мусите вмовити його сказати правду, хоч би якою вона була. І до лікарів на всебічне обстеження — негайно.

• Катерина Савчак, приватний підприємець, 46 років:

— Зрештою, чому б і не гей? Ось в Елтона Джона і дружина, і дитина були... Можливо, ваш чоловік тамував свій потяг до чоловіків, скільки міг. А тепер уже не може. Якце перевірити? Спробуйте щось нове. Не просто поцілунки й усілякі там пестощі, а щось таке, перед чим нормальний чоловік не встоїть. Я не вірю, щоб нормального чоловіка не можна було спровокувати на інтим. Погано стараєтесь!

• Зоряна Фітьо, економіст, 49 років:

— Я не розумію, як молода жінка, котрій прямим текстом кажуть знайти коханця або забиратися геть, може залишатися під одним дахом з таким чоловіком? Я б розлучилася того ж дня. Бо тут навіть не в інтимі річ, а у стосунках взагалі. Любите? Але кохання — справа двох. Тому дійте рішучо. Що раніше ви розстанетеся, то скоріше повернетеся до нового життя.

Але перед тим, як подати на розлучення, я б все-таки провела детальний "розбір польотів" . Ви прожили з ним десять років, ви народили йому двох дітей. І тому маєте право знати правду: якщо гей, то нехай так і скаже.

• Ольга Єременко, учителька історії, 32 роки:

— Знаєте, дітям така модель напевно не потрібна. Вони бачать, як тато сахається мами, коли вона пробує його пригорнути. Що вони почерпнуть із таких стосунків? Яку модель поведінки будуть вважати нормою у своїх сім'ях, коли стануть дорослими?

Так, у вас двоє дітей. Так, позаду десять років шлюбу. І що, ви одна така нещасна? Навіщо першого-ліпшого мати за коханця з помсти чоловікові? Навіщо ховатися по кутках? Чи не краще розлучитися, зажити вільно? Атоді, може, зустрінете того, хто вам справді подобається. Важливо, що його не треба буде ні від кого ховати, бо ж ви — вільна жінка, спите, з ким хочете.

Джерело: "Моя сповідь №3(39) 2015"