Люблю його, але й подругу шкода.

Я зустрічаюся з колишнім хлопцем подруги, а вона ненавидить мене за це. Але хіба я винна у чомусь?

Історія така. Я живу в Житомирі, але Новий рік зустрічала у Львові, куди мене запросила подруга дитинства. Так сталося, що в нічному клубі до нас підсів її колишній коханий, Ростик. Знаю, що вони прожили разом півтора року, а розійшлися не так давно. Людмила сама його покинула. Казала, що він її втомив.

Ми чудово провели час, а потім він узяв мій телефон. І ось кілька днів тому Ростик приїздив до мене в Житомир. Я розумію, що це кохання всього мого життя. І він кличе мене до Львова: житиму в нього, з роботою теж обіцяє допомогти.

Але Людмила, якій я про це розповіла, божеволіє від люті і каже, якщо зроблю це, то я більше не подруга їй. Вона мене прокляне. І при цьому зізнається, що Ростика більше не любить. Не розумію, що це — ревнощі, заздрість? Вона вважає, що я зраджу нашу дружбу, якщо буду разом з Ростиком.

От що я маю робити ? З Людою ми дуже близькі, а Ростика я люблю. Як мені вчинити, я не хочу його втрачати. І Люду теж боюся засмутити. Ми дружимо віддавна. Я просто в розпачі...
Олена, 24 роки

ОБГОВОРЮЄМО

• Ірина Мовчан, учитель початкових класів, 27 років:

— Я взагалі не розумію, про яку "дружбу" йдеться? Так, колись це було, але тепер ви живете в різних містах, отже, бачитеся час від часу. Вона змінилась, ви змінились. То яка вам різниця, що вона подумає, що скаже, що відчуватиме? Як би не склалися ваші стосунки з Ростиком, з Людмилою ви все одно рано чи пізно розійдетеся назовсім і перестанете підтримувати стосунки. І це цілком природно, бо не всі люди, з якими ми певний час дружимо, залишаються з нами до кінця життя. Можливо, саме настав слушний момент викреслити Люду зі списків друзів. Скористайтеся ним.

• Мар'яна Прокопенко, фармацевт, 34 роки:

— Мене насторожує, що ви знаєте Ростика лише два місяці, а вже готові до нього переїхати в інше місто, покинувши дім і роботу. Звичайно, буває любов з першого погляду, але це рідкісне явище. Закоханість, ейфорія — так, але будувати серйозні стосунки за такий коротки й термін знайомства дуже ризиковано. Можливо, Людмила знає щось таке, про що не хоче вам говорити. Чому вона його покинула? Розповідала Люда вам про це? І я не здивуюся, якщо Ростик закрутив роман з вами, щоб дошкулити їй. Тим паче, якщо ви дуже близькі подруги (а отже, маєте спільні погляди і смаки), то замисліться: чому Ростик не підійшов Людмилі? І, може, ви теж не можете бути з ним? Моя порада — охолоньте.

Підтримуйте стосунки з коханим на відстані, краще вивчіть одне одного. І вже тоді вирішуйте, варто вам бути разом чи ні. Бо отак зопалу можна зламати собі життя.

І ще. Поговоріть з Людок так, ніби нічого не сталося. Скажіть, що, здається, передумали їхатидо Ростика. Що щось вас насторожує у ньому, але не можете зрозуміти, що саме. Це дасть привід вашій подрузі для відвертої розмови. Ймовірно, вона виллє вам все,що у неї на душі накипіло. І не дивуйтесь, якщо довідаєтеся про нього неприємні речі. Втім пам'ятайте: що б подруга не казала, висновки робити вам і рішення — теж за вами.

• Юлія Реєнт, художниця, 28 років:

— Пригадуєте притчу про собаку на сіні? Вона сама його не їла, бо ж це суперечить собачій природі. Але коли голодні бики прийшли по їжу, то вишкірила до них величезні зуби і злісно загарчала. От і ваша подруга поводиться схоже. Чому так? Мабуть, вона не хоче бачити свого колишнього щасливим. Воліла б, щоб він мучився, картав себе, шкодував за минулим. То скажіть: що пов'язує вас із такою людиною? Чому ви й досі вважаєте її своєю подругою? Я б таку прогнала.

• Надія Солтис, перукар, 52 роки:

— Навіщо вам схвалення або несхвалення подруги, коли йдеться про стосунки з чоловіком? Жінки заздрісні, це факт. Буває, довіришся найближчій подрузі, а вона роз-базікає твій секрет усім довкола. Хіба з вами такого не бувало? Я б менше ділилася своїми почуттями з Людмилою і тримала її на відстані. А до хлопця чому б не поїхати, якщо кличе? Поживете разом, придивитеся одне до одного. А-раптом і справді ваша доля? Щось не так — розійдетесь. Які проблеми?

• Оксана Шкутова, ресторатор, 41 рік:

— От не вірю я чоловікам, які ледь не з першого побачення зізнаються жінкам у коханні, тягнуть до ліжка і вже за кілька тижнів пропонують разом жити. Одна річ, якби ви цей місяць чи трохи більше жили разом, пізнавали одне одного, вирішували побутові проблеми. Але ж ви живете в різних містах і нічого одне про одного не знаєте.

Як на мене, Ростик вчинив імпульсивно, покликавши вас до себе. Але ж ви маєте бути розсудливою. Невже зважитеся на такий крок? Тут річ навіть не у подрузі, не в її реакції на ваш роман. Здоровий глузд підказує, що навряд чи ваше нове кохання буде міцне. Швидше за все хлопець у депресії через розрив стосунків і намагається самоствердитися з вашою допомогою. Його покинули — йому погано. І ладен притулитися до першої-ліпшої, щоб втішила його. Ось так я це бачу.

• Руслана Щуровська, медсестра, 38 років:

—Жіночі ревнощі — страшна річ. І я майже впевнена, що Людмила все ще любить Ростика. Вони довго були разом, а розійшлися відносно недавно. Подумайте: чи випадково хлопець підсів до вашого столика в нічному клубі? Що, як він знав, що Люда зустрічає тут Новий рік і також прийшов? Може, це їхнє місце, де вони разом проводили час?

Виглядає так, що їхнє кохання не згасло. Посварилися через якусь дрібницю, розбіглися, а тепер жаліють. Можливо, і Ростик, і Люда непоступливі, затяті. Ніхто з них не хоче зробити перший крок назустріч одне одному. Вона вдає, що ніколи не пробачить і що все закінчилося. А він дражнить її, доводить до сказу, заграючи з подругою. Вона шаленіє, бо любить його. Але гордість (чи дурість, чи ще щось — назвіть, як хочете) не дає піти на поступки. Людмила поводиться, як закохана, але ображена жінка.

Ростик — як хлопець, що завойовує її знову навіть забороненими методами. І ви виявились іграшкою в цій їхній грі. Чим усе закінчиться? Ось побачите, ці двоє ще будуть разом. А вас викинуть на узбіччя, ввічливо пояснивши: "Вибач, але ми зрозуміли, що не можемо одне без одного". Це у кращому разі. Бо, можливо, і не вибачаться.

Тож не дозволяйте собою маніпулювати. Увімкніть мозок і зрозумійте: немає у вас ні коханого, ні подруги. Вони — пара, яка з якихось причин переживає складний період. Але Ростик і Люда не втратили надію бути разом. І якраз тепер він почав діяти, щоб повернути її. Вивчивши за такий час Людин характер, Ростик знає, чим її зачепити: треба викликати ревнощі. Не лізьте в ці стосунки. Це не ваша любов. Тікайте як найдалі, поки не пізно.

• Світлана Кос, веб-дизайнер, 32 роки:

— Є такий тип жінок.., як би це краще пояснити... хижачки. Допоки здобич не ворушиться, вона їй не потрібна. А тільки починає утікати, то треба наздогнати і знищити.

Мабуть, Людмила до таких і належить. Вона самостверджу-ється, використовуючи чоловіків. Вона давно не любить Ростика, він їй набрид. Проте вважає, що він усе ще їй належить: "Захочу — покину, захочу — поверну". Якби він страждав, напивався, різав вени, вона була б щаслива. Але ж ні! Хлопець насолоджується життям, закохується. І вона біситься. Людмила не хоче, щоб той, кого вона покинула, був щасливий. Він мусить мучитися! А тут ще й так не пощастило — близька подруга його "підчепила". Це означає, що Люда, спілкуючись із вами, буде постійним свідком вашого з Ростиком щастя. Вона не може цього пережити.

Якби Люда була доброю і щиросердною людиною, вона б. раділа за того, кого колись любила. І за подругу також: вам добре, то і я щаслива. Але ж ні. Побачите: якщо все у вас складеться і ви одружитеся з Ростиком, вона шкодитиме вам стільки, скільки зможе. Розпускатиме плітки, надокучатиме, навіть спробує звабити Ростика. Знаємо ми таких "подружок"...

Джерело: "Моя сповідь №2(38) 2015"